Co to są te SecondHandy?!

Co było pierwsze?

Jedni powiedzą, że kura, drudzy uparci będą, że jajko. Ale myślę, że zgodzą się wszyscy jeśli ja powiem, że pierwszy był… pomysł 😉

Pomyśl jak fajnie by było, gdyby była taka mapa lumpeksów w całym mieście. Wyobraź sobie, że tylko wyciągasz telefon i cyk – wiesz wszystko! Gdzie jest lumpeks, co i za ile kupisz, gdzie jest miło, a gdzie raczej nie wchodzić, kiedy dostawa, a kiedy najtańsze okazje. Świetne! Szkoda, że nikt na to nie wpadł! – powtarzał mi przez mniej więcej 2 lata Marcin – pomysłodawca SecondHandy, gdy byliśmy jeszcze na studiach… Całe szczęście, w końcu wziął się za realizację swojego pomysłu.

Kim jesteśmy?

Marcin, pomysłodawca i główny organizator całego zamieszania. Z wykształcenia mikrobiolog, a oprócz tego fotograf i filmowiec, pożeracz pizzy i chipsów w kolorowych skarpetkach. Wkrótce także absolwent szkoły biznesu. Pasjonat albo pracoholik – czasem myślę, że to synonimy… Najlepsze pomysły przychodzą mu podczas pielenia w ogródku😁 Pała też niezrozumiałą dla mnie sympatią do lodowatej wody i zimna generalnie. Jeśli spotkasz na ulicy przy -10 faceta z psem w krótkich portkach to prawdopodobnie to on. Stałym bywalcem lumpeksów zaczął być w liceum, co daje mu już imponujące 10 letnie doświadczenie🤩! A jeśli chcecie sprawdzić jak foci odwiedźcie jego Fanpage.

Adam, nasz technologiczny ogarniacz, informatyczne serce projektu, pisze tajemnicze wersy z randomowych znaków, a finalnie powstają z tego piękne i funkcjonalne strony internetowe – dla mnie czarna magia🤣! Możecie wpaść też na jego stronkę firmową. Po godzinach lubi biegać z kilkunastoma chłopakami po trawie w jedną i drugą stronę przez 90 minut, kopiąc napompowaną kulkę obszytą skórą gdzie pokrzykują co rusz goool, albo faaaul, a najczęściej motyla noga!  i przyznają sobie za to punkty⚽. 

Kasia, czyli ja! Prowadzę dla Was tego bloga😊 Oprócz tego w SecondHandy zajmuję się Instagramem i służę radą chłopakom w kwestiach tworzenia marki. Z wykształcenia magister mikrobiologii i technik weterynarii, ale zdecydowanie miłość do zwierząt przechyliła zawodową szalę. I tak w 2019 roku stworzyłam własną działalność Czas dla Zwierzaka. Lumpeksowania nauczył mnie Marcin kilka lat temu, a obecnie mocne 90% mojej szafy pochodzi już z lumpka😁!

Znajdź swój ulubiony lumpeks!

W całej Polsce znajduje się około 30 000 lumpeksów😱! Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym ile jest ich w Twoim mieście? Masz kilka ulubionych w swojej okolicy i odwiedzasz je regularnie? Czy raczej wstępujesz spontanicznie do przypadkowo napotkanego sklepu, który akurat miał szczęście znajdować się na Twojej ścieżce? Być może nie wiesz nawet o istnieniu pewnego sklepu, który skrywa kolorowe stosy piętrzących się perełek czekających z nadzieją na ratunek i drugie życie! Być może nie wiesz, że tuż za rogiem, gdzie zwyczajnie nigdy nie miałeś po drodze, czeka Twój (przyszły) ulubiony lumpek? Może w końcu, właśnie z Naszą pomocą Wasze drogi się połączą😉

Nasz cel

Projekt, który tworzymy zakłada pomoc wielowymiarową. Miłośnikom lumpeksów ma on pomóc w łowach. Właścicielom lumpeksów – a zwłaszcza tych całkiem malutkich, ukrytych na przykład w urokliwych piwniczkach – chcemy pomóc w dotarciu do swoich klientów, a właściwie to klientom do nich😉 Ale w większej skali ma pomóc wszystkim żywym istotom na Naszej planecie – poprzez promowanie ponownego obiegu rzeczy i życia w stylu lesswaste. Prognozy są optymistyczne. Statystycznie coraz więcej osób przekonuje się do rzeczy z drugiej ręki. 

Uwierzcie mi, to są w większości nadal pełnowartościowe przedmioty. A nawet jeśli im czegokolwiek brakuje, mogą trafić w zdolne ręce by stać się artystycznym dziełem sztuki, lub być poddane tzw. upcyklingowi, czyli na przykład z długich spodni z dziurką pod kolanem, powstaną super stylowe szorty. No dalej, daj szansę poczciwej skarpecie! Nie nazywaj jej śmieciem, bądź co bądź służyła Ci tak wiernie i nie chce czuć się niepotrzebna. A ja Cię zapewniam, że z tą dziurą na palcu nadal bezbłędnie sprzątnie kurze, lub zawiśnie dumnie jako saszetka z ziołami w szafie😉 Możliwości jest nieskończoność, bo na całe szczęście wyobraźnia ludzka nie zna granic!

Na blogu natomiast chcielibyśmy pomóc Wam zapoznać się i zaprzyjaźnić z ideą lumpeksowania. Znajdziecie tu na pewno trochę modowych inspiracji, szczyptę upcyklingowo ekologicznej zajawki, a także wskazówki jak i gdzie kupować. Blog jest dla Was, więc jeśli macie jakieś tematy na które nie możecie znaleźć odpowiedzi i chcielibyście o nich u nas poczytać – piszcie śmiało, czekamy na Wasze propozycje 😉

Czekamy na Ciebie

Jeśli Ty również wolisz polowania w lumpeksie zamiast spędzania dnia w galerii handlowej. Jeśli też czujesz dreszcz ekscytacji chwytając za TEN wieszak z perełką, której udało się schować przed innymi, bo jej przeznaczeniem było czekać na Ciebie – koniecznie dołącz do nas! Na facebookowych grupach zjednoczyliśmy już kilkadziesiąt tysięcy miłośników lumpeksów. Na grupach można chwalić się zdobyczami, zainspirować się stylizacjami innych. Można wymieniać się ubraniami za darmo lub za grosze, a przede wszystkim rozmawiać ze świetnymi ludźmi! Mamy coś też dla odmóżdżenia! Po ciężkim dniu na pewno poprawi wam się humor na grupie Dziwne rzeczy z drugiej ręki😂! Nad grupami czuwa Marcin, który dba o przyjazną atmosferę, bez jadu i złośliwości. Koniecznie odwiedź też nasz Instagram gdzie publikujemy dla Was porady, wywiady, lumpeksowe stylizacje i inne wariacje.  Nad instagramem, jak już wspominałam czuwam ja – Kasia 🙂 Dzięki, że z Nami jesteście🧡! Cudownych łowów😉!

Tagi