fbpx
Site logo

Regulamin aplikacji SecondHandy

SecondHandy to Aplikacja internetowa, w ramach której nasi Użytkownicy mają możliwość wyszukiwania sklepów oraz wydarzeń oraz ofert związanych z odzieżą używaną. Użytkownicy mają dostęp do mapy lumpeksów i filtrów, według których mogą ustawić preferencje wyszukiwania. Można założyć konto jako Konto biznesowe, które ma możliwość dodawania swoich sklepów i innych ogłoszeń do bazy danych lub przypisać się jako właściciel do już istniejącego sklepu w bazie danych. Konto biznesowe jest płatne co pewien okres czasu,  cena zależy od wybranego pakietu.

Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z naszej Aplikacji, obejmuje wszystkie usługi i funkcje, witrynę internetową, interfejs użytkownika, a także wszystkie treści z nią związane.

1. Konta użytkowników

1.1. Konto prywatne. Użytkownik może korzystać z aplikacji za darmo. W celu korzystania z funkcji wyszukiwarki nie musi zakładać konta. Aby w pełni cieszyć się wszystkimi funkcjami, takimi jak: dodawanie opinii oraz dodawanie ogłoszeń do obserwowanych, należy zarejestrować się w Aplikacji.

1.2. Konto biznesowe. Aby móc dodawać ogłoszenia do bazy Aplikacji należy mieć zarejestrowane konto w Aplikacji wybierając typ konta Konto biznesowe. Przy dodawaniu ogłoszenia Użytkownik powinien wybrać odpowiedni Pakiet (BUSINESS, PREMIUM, STANDARD, BASIC) pasujący do jego potrzeb, każdy Pakiet ma pewne ograniczenia oraz jest aktywny przez pewien okres czasu, który jest zawarty w treści Pakietu. Jeśli Pakiet nie jest darmowy Użytkownik powinien dokonać Płatności, aby został aktywowany. Gdy Pakiet traci ważność Użytkownik powinien  go przedłużyć dokonując kolejnej Płatności, aby zachować swoje aktywne ogłoszenia. Użytkownik może skorzystać z płatności cyklicznych.

2. Oferty promocyjne

Możemy okresowo przedstawiać oferty promocyjne, które dotyczyć będą Pakietów (BUSINESS, PREMIUM, STANDARD, BASIC). Uprawnienia do danej oferty są określane według naszego uznania i zastrzegamy sobie prawo do anulowania oferty i zawieszenia konta Użytkownika, jeżeli stwierdzimy, że Użytkownik nie jest do niej uprawniony.

3. Płatności

3.1 Płatność cykliczna. Opłata za korzystanie z Pakietu może być dokonywana cyklicznie, co 30 dni za pomocą karty kredytowej. Użytkownik dokonuje pierwszej płatności samodzielnie, w kolejnych miesiącach płatność dokonywana jest automatycznie, co przedłuża ważność Pakietu, do czasu anulowania subskrypcji. Użytkownik w każdym momencie może przerwać subskrypcję w Panelu Użytkownika.

3.2. Płatność jednorazowa. Opłata za korzystanie z Pakietu może być dokonywana jednorazowo przez Użytkownika za pomocą dowolnej metody Płatności, opłacony Pakiet jest ważny przez ilość dni, która jest wskazana w treści danego Pakietu. Gdy Pakiet traci ważność Użytkownik powinien  go przedłużyć dokonując kolejnej Płatności, aby zachować swoje aktywne ogłoszenia. Nie ma możliwości rezygnacji z opłaconego Pakietu, Użytkownik będzie miał dostęp do funkcji tak długo, aż ważność Pakietu wygaśnie.

3.3. Zmiany cenMożemy okresowo wprowadzać zmiany cen pakietów oraz ich treści, jednak wszelkie tego typu zmiany będą obowiązywać nie wcześniej aniżeli 30 dni po wysłaniu do Użytkownika zawiadomienia o tej zmianie.

3.4. OdpowiedzialnośćUżytkownik ponosi odpowiedzialność za wszelkie niepobrane, należne kwoty. Jeżeli Płatność nie może być zrealizowana ze względu na upływ terminu ważności, brak środków lub z innych przyczyn, będziemy mieć prawo do zawieszenia dostępu do Aplikacji do momentu zrealizowania poprawnej Płatności. W przypadku niektórych metod Płatności zewnętrzny usługodawca może pobierać od Użytkownika pewne opłaty, np. opłaty z tytułu transakcji zagranicznych lub inne opłaty związane z obsługą wybranej metody Płatności. W zależności od wykorzystywanej metody Płatności na poziomie lokalnym mogą być naliczane obciążenia podatkowe w różnej wysokości. W celu uzyskania szczegółowych informacji użytkownik powinien skontaktować się ze swoim zewnętrznym usługodawcą realizującym daną metodę Płatności.

4. Aplikacja SecondHandy

4.1. Użytek osobistyAplikacja oraz wszelkie treści oglądane przy jej użyciu są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym. W okresie ważności Pakietu SecondHandy udziela Użytkownikowi ograniczonego, niewyłącznego i nieprzenoszalnego prawa dostępu do określonych funkcjonalności Aplikacji. Z wyjątkiem określonych powyżej praw Użytkownik nie uzyskuje żadnych innych praw, tytułów własności ani udziałów.

4.2. Rozpowszechnianie treściUżytkownik zobowiązuje się nie przechowywać, nie powielać, nie rozpowszechniać, nie modyfikować, nie wyświetlać, nie odtwarzać, nie publikować, nie licencjonować, nie oferować do sprzedaży ani nie wykorzystywać treści i informacji zawartych w Aplikacji lub uzyskanych za jej pośrednictwem (o ile nie jest to wyraźnie dozwolone w niniejszym Regulaminie), ani nie tworzyć utworów zależnych na bazie takich treści.

4.3. Aplikacja internetowaAplikacja została opracowana przez zespół SecondHandy i może być używana na urządzeniach, które mają przeglądarkę internetową i dostęp do Internetu. Wygląd Aplikacji może się różnić w zależności od urządzenia, również jego usługi i funkcje mogą być różne w przypadku różnych urządzeń.

5. Hasła i dostęp do konta

Użytkownik, który założył konto w Aplikacji jest odpowiedzialny za każdy rodzaj aktywności generowanej za pośrednictwem tego konta w Aplikacji. Aby zapewnić sobie kontrolę nad kontem oraz zapobiec przejęciu konta przez nieuprawnione osoby, Użytkownik powinien nie ujawniać nikomu hasła. Użytkownik jest odpowiedzialny za aktualizację i poprawność przekazanych nam informacji dotyczących jego konta. SecondHandy zastrzega sobie prawo do likwidacji lub zawieszenia konta Użytkownika, gdy wymagają tego względy ochrony Użytkownika.

6. Grupy lokalne na Facebookku

6.1. Grupy lokalne na Facebooku. Właściciel Platformy SecondHandy.com.pl prowadzi również grupy lokalne na Facebooku, które są dostępne jedynie dla użytkowników, którzy dodali swoje sklepy do wyszukiwarki na Platformie SecondHandy.com.pl i posiadają aktywny pakiet.

6.2. Udostępnianie postów na grupie lokalnej. Sklepy, które mają aktywny pakiet, mają prawo do udostępniania postów na grupie lokalnej na Facebooku. Ilość postów, które sklep może udostępnić w ciągu miesiąca zależy od wybranego pakietu.

6.3. Hashtagi w postach na grupie lokalnej. Aby posty na grupie lokalnej zostały zaakceptowane, muszą zawierać odpowiednie hashtagi, które obecnie obowiązują. Informacje na temat hashtagów znajdują się na grupach lokalnych w przypiętych ogłoszeniach.

6.4. Link do profilu sklepu. Po zaakceptowaniu ogłoszenia przez moderatorów, sklep powinien dodać link do profilu swojego sklepu na Platformie SecondHandy.com.pl w sekcji komentarzy pod swoim postem na grupie lokalnej.

6.5. Usuwanie postów. Właściciel Platformy SecondHandy.com.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia postów, które nie są zgodne z niniejszym regulaminem lub naruszają prawa autorskie lub inne przepisy prawne.

6.6. Grupa dla przedsiębiorców. Dodatkowo, Właściciel Platformy SecondHandy.com.pl prowadzi również grupę na Facebooku dla przedsiębiorców. Sklepy posiadające aktywne pakiety na Platformie SecondHandy.com.pl mogą publikować bezpłatne ogłoszenia na tej grupie.

6.7. Lista grup na Facebooku. Lista wszystkich grup na Facebooku, którymi zarządza Właściciel Platformy SecondHandy.com.pl, jest dostępna na stronie https://www.facebook.com/SecondHandyComPl/groups.

7. Postanowienia ogólne

7.1. Prawa konsumentów. Niniejszy Regulamin nie ogranicza żadnych praw konsumentów do ochrony, które mogą Użytkownikowi przysługiwać zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami w kraju jego zamieszkania.

7.2. Zmiany Regulaminu. Możemy wprowadzać zmiany w niniejszym Regulaminie. W przypadku wprowadzenia zmian powiadomimy o nich Użytkownika co najmniej 14 dni przed ich wejściem w życie.

7.3. Obsługa klienta. W celu uzyskania informacji na temat naszej Aplikacji i jej funkcji lub pomocy w sprawach dotyczących konta Użytkownika zachęcamy do korzystania z czatu w naszej witrynie.

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2023 rok