fbpx
Site logo

Jak zrobić dobre zdjęcia ubrań używanych na sprzedaż?

Sprzedajesz ubrania używane w Internecie i chcesz poprawić jakość swoich fotografii? Sprawdź, jak zrobić dobre zdjęcia ubrań używanych na sprzedaż, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na danie im kolejnego życia! 📸

Wpis stworzony we współpracy z marką Quadralite, producentem profesjonalnego oświetlenia fotograficznego​.

W sprzedaży internetowej warto zadbać o jakość zdjęć wystawianych przedmiotów. Dokładny opis jest bardzo ważny, ale to właśnie estetyczne ujęcie stroju zachęci potencjalnego klienta do zakupu, podkreślając indywidualny styl Twojej garderoby. Wiele sprzedawców odzieży używanej jest rozpoznawalnych, a ich aukcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Można nawet powiedzieć, że stworzyli swoją małą markę! Zatem, jak zrobić zdjęcie odzieży z drugiej ręki w warunkach domowych, aby wyglądała ona atrakcyjnie? Oto kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć sukces!

Przygotuj ubrania do zdjęć

Zadbaj o to, aby ubranie było wyprasowane. Będzie się lepiej prezentowało. Pamiętaj o pozbyciu się zmechaceń specjalnie przeznaczoną do tego golarką. Koniecznie usuń wszelkie skazy. Zwróć uwagę na szczegóły i odpowiednio ułóż kołnierzyk, czy mankiet.

Umieść główny przedmiot sprzedaży w centrum kadru

Inne drobiazgi znajdujące się w środkowym punkcie kadru, mogą rozpraszać, lub nawet wprowadzić w konsternację. Klient musi być pewien, że dane ogłoszenie dotyczy tego konkretnego elementu garderoby.

Wykorzystaj wieszak i jednolite tło

Zdjęcie wykonaj na jednolitym tle, które będzie kontrastować z przedmiotem. Na etapie późniejszej obróbki zdjęcia, możesz także użyć darmowych programów do usuwania tła lub wyciąć je samodzielnie w Photoshopie.

Pamiętaj o detalach

Fotografie detali nie tylko mają dużą wartość informacyjną dla klienta, ale na pewno uatrakcyjnią Twoje ogłoszenie. W przypadku fotografowania fragmentu kreacji, możesz pokusić się o zdjęcie zrobione z góry, czyli tzw. flat lay. W kadrze umieść ozdoby, biżuterie, kwiaty, czy dodatkowe elementy odzieży, które uzupełnią stylizację. To zdecydowanie przyciągnie wzrok i sprawi, że Twój produkt będzie prezentował się gustownie! Pamiętaj jednak, że jest to dodatkowa forma przedstawienia przedmiotu i ma ona za zadanie podkreślić jedynie walory, a nie być głównym elementem prezentacji.

Nie nakładaj filtrów na zdjęcia

Delikatna obróbka jest wskazana. Obejmuje ona wyprostowanie i wykadrowanie, rozjaśnienie i przyciemnienie, podniesienie kontrastu, usunięcie niepotrzebnych elementów, wyostrzenie oraz zapisanie zdjęcia w wybranym formacie i rozdzielczości. Natomiast filtry przekłamują rzeczywistość i mocno zmieniają kolorystykę tkanin. Klient musi znać prawdziwy odcień spodni, czy koszuli. W takich zdjęciach liczy się minimalizm.

Zwróć uwagę na światło

To w zasadzie najważniejszy aspekt fotografii, nie tylko produktowej. Wykonanie dobrze oświetlonego zdjęcia bywa wyzwaniem, zwłaszcza jeśli do pomieszczenia nie wpada wystarczająco dużo światła naturalnego. Na wielu aukcjach możemy zobaczyć ciemne i niewyraźne ujęcia, które zdecydowanie nie przekonują nas do zakupu. Jak tego uniknąć? Skorzystaj ze sztucznego oświetlenia, które zapewni profesjonalny wygląd Twoich przedmiotów, a zarazem nie będzie kosztować Cię fortuny!

Światło ciągłe dla posiadaczy smartfonów

Przy użyciu aparatu w smartfonie zrobisz naprawdę wyśmienite zdjęcia Twoich ciuchów i to w bardzo prosty sposób! Pomoże Ci w tym panel ledowy Quadralite. Jest on jest stworzony z myślą o zastosowaniu mobilnym. Dzięki niemu uzyskasz miękkie, studyjne światło, bez ostrych przejść i krawędzi cienia. Możesz zmieniać temperaturę światła oraz jego moc przy pomocy dwóch pokręteł oraz oświetlać nim plan zdjęcia pod różnym kątem, w dowolnej odległości. Sprzęt ten daje nam dużą swobodę, a przy tym jego użytkowanie jest nieskomplikowane! Efekty widzimy niemalże od razu więc szybciej osiągniemy wymagane rezultaty.

Światło błyskowe dla posiadaczy aparatów fotograficznych

Jeśli posiadasz lustrzankę, czy bezlusterkowca, świetnie sprawdzi się lampa błyskowa Quadralite, którą montujemy na gorącej stopce aparatu. Dzięki niej każdy element stroju będzie wyraźny, produkt odetnie się od tła, a samo zdjęcie nabierze ostrości. Nie będziesz musiał martwić się o to, jakie światło wpada do pomieszczenia, a przy pomocy Stroboss 36 sam je wykreujesz! Wbudowany tryb TTL, dzięki któremu moc błysku regulowana jest automatycznie, to dobre rozwiązanie dla osób początkujących.

Jak fotografować z lampą błyskową?

Najlepiej jeśli głowica lampy skierowana jest do góry, a nie na wprost obiektu. Błysk odbije się od powierzchni sufitu i pośrednio oświetli ubranie. Jeśli sufit jest zbyt wysoko, możesz wysunąć znajdujący się w lampie biały odbłyśnik. Spowoduje to zmiękczenie światła i unikniesz ostrych cieni, które nie wyglądają dobrze. Pamiętaj także o odpowiedniej odległości od fotografowanego przedmiotu. Jeśli staniesz zbyt blisko, zdjęcie wyjdzie prześwietlone.

Manualne ustawienia aparatu

Warto skorzystać z ustawień manualnych dostępnych zarówno w aparacie, jak i samej lampie. Fotografując w trybie manualnym, masz kontrolę nad podstawowymi parametrami. Należą do nich trzy zmienne, zwane trójkątem ekspozycji.

  • Przysłona jest otworem w obiektywie, którego wielkość możesz regulować, dzięki czemu zapanujesz nad tym, jak doświetlone będzie zdjęcie. Jej wartość określana jest liczbą podawaną po literze “f”. Przykładowo, przy f/2.8 zdjęcie będzie jaśniejsze, a przy f/5.6 ciemniejsze. Pamiętaj jednak, że im bardziej otwarta przysłona, tym mniejsza głębia ostrości.
  • Czas naświetlania to czas otwarcia migawki, znajdującej się w aparacie. W warunkach słabego oświetlenia konieczne jest wydłużenie czasu naświetlania, np. na 1/20s, jednak wtedy niezbędny będzie statyw, aby zdjęcie nie wyszło poruszone. W przypadku korzystania z lampy błyskowej, trzeba uważać na przekroczenie czasu synchronizacji lampy z aparatem. Prawidłowa wartość zależna jest od rodzaju aparatu, ale będzie to przedział pomiędzy 1/160s, a 1/250s. W momencie przekroczenia tych czasów zaobserwujesz czarną linię pojawiającą się u dołu kadr, która nie jest pożądana.
  • ISO wyraża czułość na światło matrycy w aparacie. Fotografując odzież warto ustawić niskie ISO, np. 200-400. Korzystając z wyższych wartości możemy zauważyć na naszych zdjęciach szum cyfrowy, mało atrakcyjny dla fotografii, zwłaszcza produktowej.

Manualne ustawienia lampy

Tryb manualny w lampie Quadralite włączysz za pomocą przycisku MODE. Na ekranie pojawi się litera M oraz wartość ułamkowa w zakresie od ¹⁄₁ do ¹⁄128, gdzie pierwsza oznacza największą moc lampy, a druga najmniejszą. Możesz po prostu zrobić kilka ujęć przy różnych ustawieniach mocy i wybrać tę fotografię, która według Twojego uznania ma prawidłową ekspozycję.

Zalety korzystania ze sztucznego źródła światła

Ograniczając się tylko do światła naturalnego efekty mogą być różne. Czasami jego intensywność jest większa, a w inne dni, np. w okresie jesienno-zimowym nie ma go wcale. Jeśli sprzedajesz wiele ubrań, ważne aby zdjęcia były do siebie podobne, a kolory tkanin i kadry były ujednolicone. Stosując lampę błyskową, czy panel ledowy, będzie Ci łatwiej zachować spójność wystawionych ogłoszeń. Wtedy Twój profil sprzedawcy będzie wyglądać profesjonalnie i przyciągnie potencjalnych kupujących. Korzystając z powyższych narzędzi, warunki do fotografowania zawsze będą sprzyjające i bez problemu zapanujesz nad tym, aby to, co oferujesz było prawidłowo wyeksponowane, a ciuchy, których już nie nosisz szybciej znalazły swojego nowego właściciela! 🙂

Specjalna zniżka na wspominany we wpisie panel ledowy dla naszej społeczności – przy zakupie podajcie kod „secondhandy10”, a otrzymacie 10% rabatu 🙂 Kod ważny do 16.04.22.

Jeśli wpis Ci się podobał, udostępnij go znajomym!

Facebook
LinkedIn
Pinterest

Poprzednie wpisy na blogu:

najlepsze lumpeksy kraków baner
Rankingi

Najlepsze lumpeksy w Krakowie – gdzie warto iść?

Jakie lumpeksy w Krakowie cieszą się największą popularnością? Zobacz najlepsze lumpeksy w Krakowie w roku 2023, które zostały wybrane przez społeczność SecondHandy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 🧡 Czego dowiesz się

najlepsze lumpeksy poznań baner
Rankingi

Najlepsze lumpeksy w Poznaniu – gdzie warto iść?

Jakie lumpeksy w Poznaniu cieszą się największą popularnością? Zobacz najlepsze lumpeksy w Poznaniu w roku 2023, które zostały wybrane przez społeczność SecondHandy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 🧡 Czego dowiesz się

najlepsze lumpeksy wrocław baner
Rankingi

Najlepsze lumpeksy we Wrocławiu – gdzie warto iść?

Jakie lumpeksy we Wrocławiu cieszą się największą popularnością? Zobacz najlepsze lumpeksy we Wrocławiu w roku 2023, które zostały wybrane przez społeczność SecondHandy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 🧡 Czego dowiesz się

najlepsze lumpeksy warszawa baner
Rankingi

Najlepsze lumpeksy w Warszawie – gdzie warto iść?

Jakie lumpeksy w Warszawie cieszą się największą popularnością? Zobacz najlepsze lumpeksy w Warszawie w roku 2023, które zostały wybrane przez społeczność SecondHandy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 🧡 Czego dowiesz się

najlepsze lumpeksy trójmiasto baner
Rankingi

Najlepsze lumpeksy w Trójmieście – gdzie warto iść?

Jakie lumpeksy w Trójmieście cieszą się największą popularnością? Zobacz najlepsze lumpeksy w Trójmieście w roku 2023, które zostały wybrane przez społeczność SecondHandy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 🧡 Czego dowiesz się

najlepsze lumpeksy szczecin baner
Rankingi

Najlepsze lumpeksy w Szczecinie – gdzie warto iść?

Jakie lumpeksy w Szczecinie cieszą się największą popularnością? Zobacz najlepsze lumpeksy w Szczecinie w roku 2023, które zostały wybrane przez społeczność SecondHandy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 🧡 Czego dowiesz się

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments