fbpx
Site logo

Najlepszy lumpeks w Warszawie w roku 2022 – gdzie warto iść?

Który sklep we Warszawie był najlepszy w 2022 roku? Przeczytaj wywiad ze sklepem Z 2 Ręki SecondHand, poznaj opinie innych klientów, znajdź we wpisie kod rabatowy i ruszaj na lumpeksowe łowy! 😍

Skorzystaj z poniższych przycisków i poznaj najlepszy lumpeks w Warszawie 👇

Najlepszy Lumpeks w Warszawie - Z 2 Ręki - ul. Meander 2A

z 2 ręki meander 2a warszawa
Ocena społeczności
/5
5/5

Sklep Z 2 Ręki, przy ul. Meander 2a, położony jest na Ursynowie, przy stacji metra Natolin. 

Aby ułatwić Wam zakupy, właściciele podzielili towar w sklepie na kilkadziesiąt kategorii (ponad 30 kategorii ubrań damskich, męskich i dziecięcych, dodatkowo m. in. ubrania narciarskie, bielizna, bielizna termiczna, buty, plus size, torebki).

Wieszaki układane są kolorami, a poszczególne kategorie odzieży oddzielone są kolorami wieszaków. Oprócz odzieży używanej i nowych ubrań z metkami, w sklepie są też bardzo dobrej jakości ciuchy polskich marek i projektantów.

W każdym sklepie co dwa tygodnie następuje całkowita wymiana towaru. W pierwszy dzień po dostawie zaczynamy od 89 zł/kg. Cena sukcesywnie spada przez dwa tygodnie, aż do dwudniowej wyprzedaży 5 zł/szt.

Sklep jest otwarty w tygodniu godzinach 9-19, a w soboty 10-15 (z wyjątkiem dnia po wymianie towaru oraz pierwszego dnia wyprzedaży, wtedy wszystkie sklepy czynne są 8-19).

SecondHandy: Kto stoi za sklepem Z 2 Ręki SecondHand?

Dominika Lefanowicz: Jesteśmy rodzinną firmą. Naszym pierwszym sklepem jest ten położony przy ul. Meander 2a. Na początku zajmowaliśmy się wszystkim sami, obsługiwaliśmy klientów, robiliśmy wyprzedaże, dostawy i wymiany towaru. Często prosząc o wsparcie rodzinę i przyjaciół. Pozwoliło nam to poznać funkcjonowanie sklepu na każdym etapie i wypracować standardy, którymi kierujemy się obecnie we wszystkich naszych sklepach.

Poza mną zaangażowane są moja teściowa i siostra. W prowadzeniu biznesu wspiera mnie również mąż. W naszym przypadku zamiłowanie do lumpeksów jest dziedziczne 🙂 Odwiedzając inne miasta czy państwa zawsze znajdowaliśmy czas na odwiedzenie jakiegoś secondhandu. W trakcie rodzinnych spotkań chwaliliśmy się swoimi zdobyczami. Śmiało mogę powiedzieć, że ciuchy są naszą pasją 🙂

SH: Skąd pomysł na otwarcie sklepu? Jakie były jego początki?

DL: Mniej więcej w połowie roku 2021 podjęłam decyzje o otwarciu pierwszego sklepu. Jestem osobą świadomą ekologicznie i szukałam biznesu, dzięki któremu będę mogła przyczynić się w choćby małym stopniu do zmniejszenia ilości odpadów. Z tego powodu bardzo cenię sobie współpracę z „Ubrania Do Oddania”. Nie sprowadzamy towaru z zagranicy, tworzymy obieg cyrkularny w Polsce i to mi się bardzo podoba, bo realizuje moje założenia.

W Polsce do drugiego obiegu trafia mniej niż 40% kupowanych ubrań, dla porównania w UK jest to ponad 70%. Rynek second handów w Polsce przez kolejne kilkanaście lat będzie rósł. Oprócz coraz większej świadomości ekologicznej Polaków bez wątpienia będzie miała na to też wpływ ogólna drożyzna i pogarszająca się niestety z każdym rokiem sytuacja ekonomiczna polskich rodzin.

SH: Jak wygląda taki “typowy” dzień z życia sklepu?

DL: W każdym z naszych sklepów „typowy” dzień wygląda trochę inaczej. Nasz sklep, który zajął pierwsze miejsce w Rankingu Sklepów 2022, mieści się na ursynowskim Natolinie. Jest naszym pierwszym i najmniejszym sklepem, ma wyjątkowo dużo stałych klientek, niektóre z nich przychodzą do nas od samego początku. Panuje tu iście domowa atmosfera. Panie się znają i odwiedzają sklep regularnie, czasami co kilka dni, ponieważ codziennie dowieszamy nowy towar. Zdarza się, że doradzają sobie wzajemnie w zakupach. 

Obsługą sklepu zajmuje się pani Martyna, która stara się z każdym zamienić kilka słów, zawsze chętna, żeby doradzić albo pomóc w poszukiwaniach. Dni z największą ilością klientów to wyprzedaż 5 zł/szt. oraz pierwszy po wymianie towaru – w te dwa dni wyjątkowo wszystkie sklepy są otwarte od godziny 8 rano. Nasze najwierniejsze klientki pojawiają się zawsze w pierwsze dni cyklu, żeby mieć największy wybór i upolować swoje ulubione marki ubrań.

SH: Jakie ciekawostki związane są z Waszym sklepem?

DL: W naszym pierwszym sezonie zimowym mieliśmy dostawę kilkuset nowych kolorowych czapek. Jednej z naszych klientek bardzo spodobały się te czapki i kupiła jedną dla siebie. Następnego dnia przyszła i kupiła jeszcze 30 dla swojej drużyny morsów. Swoją drogą bardzo chciałabym zobaczyć kiedyś zdjęcie, na którym klientka ze swoimi przyjaciółmi morsuje w naszych czapkach. Może przeczyta ten wywiad i wyśle swoje zdjęcie 🙂

Najbardziej wzruszają mnie jednak historie, jak klienci potrafią zżyć się z naszymi sprzedawczyniami i tak jak w ostatnim rankingu, przy okazji wystawiania opinii, bardzo często pozdrawiały swoje ulubione sprzedawczynie.

SH: Co jest Waszą “super-mocą”? Za co klienci lubią Was najbardziej?

DL: Klienci najbardziej cenią nasze sklepy za wyjątkową na rynku ekspozycję ubrań (podział na asortymenty oddzielone kolorem wieszaków – każdy asortyment ma swój kolor, dzięki czemu dużo łatwiejsze jest szukanie poszczególnych części garderoby) oraz  jakość obsługi, co mnie bardzo cieszy, ponieważ właśnie do tego, tak jak wspominałam, przywiązujemy największą wagę. Wychodzę z założenia, że „perełki” można znaleźć w każdym sklepie, w jednym mniej, w innym więcej, ale doświadczenie zakupów klient zapamiętuje na długo i to właśnie z tego powodu do nas wraca i poleca nasze sklepy znajomym.

SH: Jakie są Wasze plany na to miejsce? Co jeszcze chcielibyście zrobić?

DL: Bardzo dużo czasu poświęciłam na samym początku na wypracowanie wewnętrznych procedur i standardów obsługi klienta, z dużą pieczołowitością aranżuję powierzchnię każdego sklepu, dlatego każdy sklep uważam za „skończony projekt”. Jestem pewna tego co robię, nie działam po omacku i jeżeli nie zmieniają się okoliczności to ja nie planuję niczego zmieniać w sklepach. Za dobór kadry, szkolenie i trzymanie ustalonych standardów odpowiada dyrektor sprzedaży i kierownik sklepów. To na czym ja się w tym momencie skupiam to rozwój sieci, w tym roku planuję podwoić liczbę sklepów, czyli na koniec roku 2023 chciałabym mieć otwartych 8 sklepów.

Specjalnie dla naszej społeczności i czytelników bloga sklep Z 2 Ręki SecondHand na ul. Meander 2A w Warszawie przygotował jednorazowy rabat na zakupy w wysokości 25% 🧡 Pokaż ten post i poniższy kod na telefonie i skorzystaj z jednorazowej 25% zniżki. Rabat obowiązuje do 29.04.23 r.

Kod rabatowy: Ranking-SecondHandy-4 

Więcej informacji o sklepie znajdziecie na jego profilu w naszej Wyszukiwarce 👇

Zobacz najlepsze lumpeks w Warszawie w naszej wyszukiwarce!

Jeśli wpis Ci się podobał, udostępnij go znajomym!

Facebook
LinkedIn
Pinterest

Poprzednie wpisy na blogu:

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments